טיפולי הפריה/פוריות

עמוד הבית פורומים פורום דיני עבודה טיפולי הפריה/פוריות

הדיון הזה מכיל 2 תגובות, ויש לו 2 משתתפים, והוא עודכן לאחרונה ע״י  Dsfsf לפני 3 שנים, 8 חודשים.

מוצגות 3 תגובות – 1 עד 3 (מתוך 3 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • #6837 תגובה

    שלי

    עו"ד ליאת בהר כהן שלום,
    יש לי וותק של 5 חודשים במקום העבודה, ואני אמורה להתחיל טיפולי הפרייה, אני רוצה לציין שאני אם חד הורית, האם המעסיק יכול לפטר אותי ?
    בברכה שלי

    #6838 תגובה

    ליאת בהר-כהן, עו"ד
    מנהל פורום ראשי

    שלי שלום רב ותודה על פנייתך,
    סעיף 9(ה)(1) לחוק עבודת נשים תשי"ד – 1954, מגדיר מתי ישנו איסור על המעביד לפטר עובד/ת אשר נמצאים בטיפולי פוריות/הפריה.

    מהחוק נלמד, כי ישנה הגנה על עובד/ת שנמצאים בטיפולי הפריה/פוריות וחל איסור לפטרם, כל עוד:
    1. הטיפולים הם לקראת הילד הראשון והשני.
    2. בגין היעדרותם מהעבודה לצורך הטיפול, ואו תקופה של -150 ימים לאחר סיום תקופת היעדרות בעקבות הטיפול.
    3. לא ניתן לפטר עובד/ת כאמור גם כאשר עובד לא נעדר מהעבודה בתקופת הטיפול או בתקופה של 150 יום לאחר סיום הטיפול .
    ניתן לפטר עובד/ת בתקופה זו רק בהיתר מאת שר התעשייה המסחר והתעסוקה, השר לא יתיר פיטורים, אם הם לדעתו בקשר לטיפולי ההפריה או להיעדרות בגינם.
    תשומת ליבך איסור הפיטורים אינו מותנה בוותק במקום העבודה.
    בברכה,
    ליאת בהר כהן, עו"ד

    #7097 תגובה

    Dsfsf

    That's a brilliant answer to an ineettsring question

מוצגות 3 תגובות – 1 עד 3 (מתוך 3 סה״כ)

שם (חובה)

דואר אלקטרוני (חובה)

תגובה ל: טיפולי הפריה/פוריות
פרטים:



[fb_button]

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE